Опорні школи = Актуальні питання: На які нормативні документи спиратися при введенні до штатного розпису школи посади вчителя-логопеда або відкриття логопедичного пункту в обєднаній територіальній громаді?

http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/oporni-shkoli/aktualni-pitannya.html

На які нормативні документи спиратися при введенні до штатного розпису школи посади вчителя-логопеда або відкриття логопедичного пункту в обєднаній територіальній громаді?

Відповідно до Положення про логопедичні пункти системи освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.05.1993 № 135 (далі - Положення), логопедичні пункти відкриваються районними, міськими органами управління освітою в межах асигнувань, передбачених у бюджеті для цієї мети. Безпосереднє керівництво та контроль за діяльністю логопедичних пунктів, їх фінансування здійснюють органи управління освітою, у віданні яких вони перебувають. Логопедичні пункти організовуються при загальноосвітніх школах, дошкільних закладах. Учителі - логопеди та, за наявності посади, завідуючий логопедичного пункту мають бути у штаті логопедичного пункту.

У разі необхідності місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про введення до штатного розпису загальноосвітніх шкіл додаткової посади вчителя-логопеда. Це врегульовано частиною першою статті 14 Закону України «Про освіту», де йдеться про повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, серед яких – встановлювати, не нижче мінімальних нормативів, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, обсяги бюджетного фінансування навчальних закладів системи освіти, що є комунальною власністю, та забезпечувати фінансування витрат на їхнє утримання. Проте, педагогічне навантаження вчителя-логопеда, уведеного до штатного розпису навчального закладу, не може передбачати роботу з учнями інших шкіл, якщо зазначений педагогічний працівник не є сумісником. Норма закріплення за вчителем-логопедом не менше 20 початкових класів загальноосвітніх шкіл поширюється лише на вчителів-логопедів логопедичних пунктів.

Кiлькiсть переглядiв: 142